Karuzela Czasu

Kolejny post w kolejnym nieoczekiwanym momencie. Jak zwykle wszystko wychodzi u mnie spontanicznie i zwyczajnie mam potrzebę by co nieco napisać od siebie.Lato powoli się kończy i że tak powiem troszeczkę wkrada się melancholia. Wieje momentami chłodem. Wiecie, znowu mam ochotę podróżować myślami po wspomnieniach – po tych starych dobrych czasach, gdy świat był bardziej kolorowy. To na tyle ironiczne, że zawsze to co było jest bardziej magiczne niż to co jest – przynajmniej ja to tak odbieram, i po części uważam że to trochę głupie – ale tak już mam.

Z większych rzeczy – cały czas pracuję nad planszówką. Herosi idą do przodu i sprawa jest coraz bardziej klarowna. Są portrety bohaterów, talia wydarzeń, misji… Noo, tym razem to będzie szybciej jak powiem wam czego jeszcze nie ma. Mamy jeszcze do zrobienia kafle potworów, wszelkie znaczniki, plansze bohaterów, talię zaklęć, talię zdolności oraz oprawę graficzną i redakcję instrukcji. Chyba niczego nie pominąłem. Tak jak mówiłem, moim priorytetem jest teraz skończyć grę, więc nawet w dwa miesiące powinienem się że wszystkim wyrobić – tzn. jest to możliwe xD. Ale jak będzie to i tak nie wiadomo, bo wiecie – tu troszeczkę poprawić, tam troszeczkę poprawić, a dni lecą.

Utracony świat – trzecia księga Złamanych krain – również jakoś idzie do przodu. Jest już gotowe jakoś 6 rozdziałów z prologiem. Domyślnie ma być około 20, z tym że też zależy jak to się potoczy. Rzecz jasna, jest plan wydarzeń, ale już pewien wątek musiałem rozbić na dwa rozdziały, by było to bardziej spójne. Też ta kwestia, że w pełni będę mógł się tym zajmować po ukończeniu gry. Teraz to tak tylko z do skoku i troszeczkę.

Wiecie, idzie w zasadzie bardzo dobrze, z tym że – tak, jak zwykle mam „ale” xD – uważam, że to już powinno być skończone. Ciągle mam nowe pomysły na to co chciałbym zrobić i musi to wszystko czekać na swoją kolej. Tego jest strasznie dużo. Tu nowe teledyski i ogółem będę nagrywać swoje utwory (oraz covery). Tam na horyzoncie czeka książka z bajkami dla dzieci – będę rysował ilustracje, i być może dopisze jeszcze ze dwie. W kolejce czeka też RPG papierowo planszówkowy ze scenariuszami, nad którym pracę zawiesiłem – bo Herosów trzeba skończyć. Już nie mówię o tym, że mam jeszcze kilka fajnych pomysłów na nowe gry, które bardzo chciałbym zrealizować, bo projektując całą rozgrywkę, te wszystkie mechanizmy i robiąc balans, czuję się jak ryba w wodzie.

Sami widzicie, jest tego bardzo dużo, a do tego jeszcze dochodzi to, że prowadzę bloga/stronę internetową, i że trzeba mieć jeszcze pieniądze by móc to wszystko robić. Ja wam mówię – oddam królestwo temu, kto spowolnić ziemię, by wydłużyć dobę o jakieś 6 godzin. Byłoby przefantastycznie. Może wtedy uważałbym, że nawet jeśli pracuję cały dzień, to że zrobiłem wystarczającą i satysfakcjonującą dla mnie ilość rzeczy. Chociaż ja i tak jestem z tych, któremu i tak się nie dogodzi, bo mi i tak zawsze będzie mało i mało.

Często też tak mówię, że chciałbym tyle rzeczy zrobić, i że większość z nich powinna być zrobiona, bo też chciałbym prócz tego wszystkiego bardziej cieszyć się życiem i sobie fajnie „chillować”. Straszne mam na to parcie, ale wiecznie wszystko mnie goni, bo przecież muszę dokończyć rozpoczęte projekty.
No, już nie mówię o tym, że chce w końcu nakręcić pełnometrażowy poważny film psychologiczny…

Zróbcie coś! Zatrzymajcie czas. Nie wiem. Cokolwiek.

PS. Fotka przedstawia miejsce w którym pisałem posta. ; )

2 Replies to “Karuzela Czasu”

  1. Mam nadzieję, że zbalansowałeś druida 😉 jest dużo bardziej ponuro niż kiedyś. Nie ma tyle czasu, nie ma okazji. Jak już jest czas i okazja to nie ma ludzi

  2. Jasne, że zbalansowałem. W trakcie testów zawsze zapisywałem wszystkie uwagi, a później niezwłocznie wprowadzałem poprawki – więc o nic się nie bój! : D Myślę, że teraz będzie wszystko w porządku.

    No to jest ten kolejny „ponury” [przynajmniej momentami] etap w życiu, gdy ciężej znaleźć czas – tym bardziej, gdy chodzi o spotkania w większym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *