Literatura

I wnet wzleć ponad światem!
Pisanie od zawsze było moją lubą. To świat, gdzie wszystko jest możliwe i czuję się w pełni swobodnie, niezniewolony przez szerzące w czarno-białej rzeczywistości prawidła o „prawidłowym lepszym życiu i normie społecznej”. Biała kartka i długopis – tak w końcu zaczyna się każda nowa przygoda.

Wszystko jest mojego autorstwa, chyba że pisze inaczej. Wszelkie opowiadania i inne większe twory do pobrania w formacie .doc [Microsoft Word 2007] (o ile takowe będą do ściągnięcia. : P )

Książki:

   • Złamane Krainy – Księga Pierwsza – Tom O – Śladami Barda

    Kup teraz – strona wydawnictwa

    Przeczytaj Prolog i Rozdział 1 + Inne Materiały

    Baśniowa opowieść ze świata fantazji adresowana głównie do starszych dzieci i młodzieży. Wbrew jednak wszystkiemu dorosły czytelnik, jeśli zechciałby do niej zajrzeć, wnet zorientuje się, że fantastyczny świat jest pełen odniesień i zapożyczeń z tego, w którym żyjemy. W największym skrócie rzecz ujmując: „Śladami barda” jest wyrazem odwiecznej tęsknoty człowieka do świata dobrego, sprawiedliwego, do wolności od (tyranii, jedynej słusznej prawdy) i wolności do (swobody myśli, przekonań).

    Trubadur Dalyaath żyje w jedynej istniejącej w świecie Złamanych Krain ludzkiej osadzie – Mżawej Dolinie, gdzie w miejscowej karczmie można usłyszeć padające z ust nieznanych przybyszów z lasu pogłoski o dalekich krainach.

    „Cóż to za brednie! – zaprzecza starszyzna. – Tuż za lasem rozciąga się Wielka Pustka, która wyznacza granice świata”. W sukurs idzie im miejscowy mag ognia Xenos, który głoszących herezje pali żywcem na stosie.

    W umyśle dociekliwego Dalyaatha rodzą się wątpliwości. Kierowany impulsem, wyrusza w nieznane, mając sobie za nic wszelkie ostrzeżenia, kładąc na szali swe życie.

    Czy cały czas żył w zakłamanym świecie, a ten kończy się za lasem? A jeśli nie, dlaczego są tacy, którym tak bardzo zależy, by wszyscy tak właśnie myśleli? Czy odnajdzie tego, którego znaleźć pragnie?


   • Złamane Krainy – Księga Druga – Tom O – Bracia Krwi

    Kup Teraz

    Przeczytaj Prolog i Rozdział 1 + inne materiały

    Światło i mrok. Pragnący wyjścia z cienia czyni swe pierwsze kroki. Jego przeznaczeniem jest zbawienie ludzkości. Dąży do upragnionego pokoju, lecz świat ma sobie za nic jego słodki głos, którym zapisane zostały największe elfickie epopeje.

    Ten, który zwykł stąpać pośród słońca, umyka gdzieś w mrok. Pragnie być gdzieś dalej, gdzie nie sięgną go złe dłonie. Czy to jedynie pustka i ucieczka dotąd wypełniały jego duszę? Wyczekując momentu, aż na niebie znów zabłysną dwa słońca, szkoli się w sztukach magicznych.

    Czy istotą ich jestestwa jest błąkanie się przez nieznane światy emocjonalnych pragnień i zgłębianie wciąż uciekającego pierwiastka określającego ich osobowość?


   • Złamane Krainy – Księga Trzecia – Tom A – Utracony Świat

    Księga trzecia ma być metaforą przemijalności świata i utraconych chwil. Ma podkreślać wyższość teraźniejszości nad przeszłością. Będzie szalenie, momentami melancholijnie. W tej księdze skupię się na krainie wody – Aqwartosh. Będzie to znakomita okazja, by poznać bliżej, pojawiającą się wcześniej zaledwie epizodycznie, postać Artelliusa Gismusa. Wraz z głównymi bohaterami odbędziecie podróż przez odmęty czasu do zapomnianej przez Stwórcę krainy. Sama Layla odkryje przed wami skrawek swej zagadkowej przeszłości, a cały świat wręcz zostanie wywrócony do góry nogami. Krótko ujmując – będzie się działo!


  • Pracuję również nad krótką powieścią sci-fi. Trzymajcie kciuki bowiem są to moje pierwsze kroki w odległej przyszłości, i świecie pozbawionym smoków i elfów.
  • Planuję wydać Bajki dla dzieci. Zasadniczo są skończone – nooo, być może dopiszę jeszcze jedną czy dwie gdy nadejdzie odpowiedni moment i poflirtuję nieco z kapryśną przyjaciółką każdego artysty – weną.

Recenzje: